اطلاعات مشهد
کشور ایران
دین اسلام
جمعیت 0
زبان رسمی فارسی با لهجه مشهدی
آب و هوا سرد وخشک
میانگین دما 15
سطح قیمت ارزان

تور ارزان مشهد

تور مشهد یکی از تورهای مذهبی و فوق ارزان ما برای تعطیلات زائرین و عشاقان امام رضاست. معمولا هتل ها نزدیک به حرم و با امکانات مناسب و پروازهای سریع و بسیار ارزان هستند.قیمت تور هوایی مشهد همیشه با کیش برای کسب عنوان ارزان ترین تور داخلی در رقابت بوده است. تور لحظه آخری مشهد در تعطیلات نوروز 97 یکی از اهداف برای رکوردشکنی انتقال مسافر است. تور ارزان مشهد از تهران و کرج و بوشهر و شیراز و اصفهان عاشقان و شیفتگان خاص خودش را دارد. تور هوایی مشهد را با قیمت های نازل فعلیاز دست ندهید.

مشهد کلان‌شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است.شهر مشهد در حوزهٔ رودخانهٔ کشف‌رود و در دشت مشهد بین کوه‌های هزارمسجد و بینالود گسترده شده‌ است.

شهر مشهد دومین شهر پهناور و در عین حال پرجمعیت ایران میباشد. شهر مشهد، چهارمین پایتخت در تاریخ معاصر ایران بوده و امروزه بعنوان پایتخت معنوی ایران معروف میباشد. 

آب و هوای شهر مشهد بدلیل موقعیت جغرافیایی، متغیر میباشد ولی به صورت کلی معتدل و سرد و خشک است. تابستان های مشهد گرم و خشک و زمستان هایش سرد و مرطوب میباشد. در تابستان دمای هوا به 43 درجه هم میرسد و در زمستان سردترین هوا با دمای 23 درجه زیر صفر را تجربه میکند. بدین ترتیب بهترین زمان برای سفر به شهر مشهد ، فصل پاییز و بهار میباشد که هوای متعادل سفر را برایتان شیرین تر میکند.

مشهد دارای ۱۳ منطقهٔ شهرداری است و شهردار آن، توسط شورای شهر ۲۵ نفره انتخاب می‌شود. این شهر دارای یک فرودگاه بین‌المللی، یک ایستگاه راه‌آهن و سه پایانه است که ارتباط آن با شهرهای دیگر را ممکن می‌سازد. حمل و نقل داخلی مشهد، توسط سامانهٔ تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی و قطار شهری انجام می‌شود. اقتصاد مشهد متکی به گردشگری مذهبی با تمرکز بر حرم امام رضا است. در کنار آن، وجود مراکز تجاری بزرگ و امکانات پزشکی قابل توجه، موجب رونق گردشگری تفریحی و گردشگری سلامت در این شهر نیز شده‌است.

 

این شهر بزرگ با فعالیت های کشاورزی - صنعتی و خدماتی تبدیل به یکی از قطب های مهم اقتصادی کشور شده است. از مهمترین محصولات کشاورزی شهر مشهد میتوان زعفران و زرشک، غلات، چغندرقند و محصولات جالیزی را نام برد. معادن ارزشمند نمک - سنگ مرمر - سنگ گچ و کرومیت نیز در مشهد وجود دارد که نقش مهمی را در اقتصاد این شهر برعهده دارد. صنایعی که در این کلان شهر رونق دارد: صنایع فلزی - صنایع دستی - صنایع غذایی - پوشاک - چرم و صنایع ساختمانی میباشد. 

وجود حرم مطهر امام رضا(ع) در شهر مشهد باعث شده است سالانه توریست های بسیاری به این شهر بیایند و به همین سبب، فعالیت های هتل داری - توریستی - خدماتی در مشهد رونق بسزایی پیدا کرده است و بخش عظیمی از اقتصاد این شهر بر پایه همین خدمات استوار است. 

جاذبه های گردشگری بسیاری در مشهد وجود دارد که در کنار زیارت حرم امام هشتم، میتوان با بازدید از آنها، بیشتر با شهر مشهد و فرهنگ و تاریخ آن آشنا شد. مردم مشهد بسیار مهمان نواز هستند و مهربانی آنها بسیار زبانزد میباشد. خونسردی و تواضع مردم خونگرم مشهد نیز در برخورد با آنها قابل لمس میباشد. 

شهر مشهد از قدیم الایام به دلیل وجود بارگاه امام رضا(ع) و همجواری با جاده ابریشم، مهاجران بسیاری را به خود دیده و به شهر هفتاد و دو ملت مشهور میباشد. زیرا مردمان بسیاری را با فرهنگ های مختلف به خود راه داده است. شهر مشهد از زمان های قدیم نیز اهمیت و جایگاه ویژه ای داشته و توریست های زیادی را در خود گنجانده است. 

تورهای مشهد را در کنار تور ارزان کیش برای نوروز 97 و سال 96 را از آژانس مسافرتی هورگشت پارس بخواهید.