اطلاعات پنانگ
کشور مالزی
دین اسلام
جمعیت 1610000
زبان رسمی مالایی
آب و هوا شرجی و استوایی
میانگین دما 20
سطح قیمت متوسط

شهر زیبای پنانگ با تور ارزان تایلند!

پنانگ شهری زیبا و جذاب از محبوب ترین شهر های تفریحی در کشور توریستی مالزی است . شهری سرتاسر زیبایی و هیجان !! این ایالت زیبا جزیره ی پنانگ و باریکه ای از سرزمین اصلی را شامل میشود . این منطقه از نقاط توریستی در مالزی است که همیشه مورد توجه مسافرین نیز قرار گرفته .

نمایی زیبا از شهر پنانگ

پنانگ شهری با مساحت 1046 کیلومتر مربع است که از نظر مکانی در ساحل شمال غربی مالزی قرار گرفته !! مردم پنانگ افرادی مهربان و مهمان نواز هستند که به زبان مالایی صحبت میکنند .
قطعا در شهر پنانگ سفری شاد و مفرح را تجربه خواهید کرد . 

ساحل دیدنی شهر پنانگ

اماکن دیدنی در شهر پنانگ 

همان طور که از قبل گفتیم این شهر ، شهری محبوب در مالزی است معماری های خارق العاده ، سواحل شنی زیبا ، خوراک ها و غذاهای لذیذ و متنوع و اماکن دیدنی فراوان باعث شده بیش از پیش بر جذابیت های شهر افزوده شود . اگر مسافر این شهر مهیج هستید بازدید از تپه ی پنانگ را در اولویت قرار دهید . منطقه ای توریستی با مناظر خارق العاده از دریا ، باغ های سرسبز و جاده هایی زیبا مختص پیاده روی !! 

شهری زیبا با مناظری خارق العاده
در این منطقه قطار هایی نیز وجود دارد که شما را در عرض 30 دقیقه با بالای تپه ها میرساند .
کک لوسی ، پارک ملی ، معبد مار ، موزه پنانگ ، تایمز اسکوئر ، موزه باتیک ، مزرعه ی پروانه ، محله ی چینی ها و برج کومتار از بهترین و نامی ترین اماکن دیدنی در شهر توریستی گردشگری پنانگ است . 

آب و هوای شهر پنانگ 

این شهر زیبا به طور معمول دارای آب و هوایی مساعد و مطلوب است . ماه های آگوست تا نوامبر که مصادف با ماه های مرداد تا آبان است شهر دارای هوایی مطلوب با نسیمی خنک و لذت بخش است . 
از طرفی اگر علاقه مند به ورزش های آبی نیز هستید ماه های آبان ، آذر ، دی و بهمن بهترین زمان برای سفر به این شهر خواهد بود . نکته ی دیگر درباره ی زمان سفر یک ماه قبل از کریسمس است !!!! اگر بتوانید تا یک ماه قبل از کریسمس یه پنانگ سفر کنید از خریدی ارزان و ناب لذت خواهید برد . 

نمایی زیبا از دریای شهر پنانگ

تاریخچه ای کوتاه از شهر پنانگ

پنانگ شهری زیبا و دیدنی است که قدمت آن به سده ی چهارم برمیگردد اما طبق آثار به جای مانده از بازماندگان ، میگویند این شهر در قرن نوزدهم توسط دریانوردان چینی ساخته شده !! در سال 1592 بود که اولین کشتی اروپایی راهش به این جزیره باز شد و وارد آن شد ولی گفته شده که کشتی هیچ گاه به مقصد نرسیده و قطعا غرق شده !!!