اطلاعات صربستان
کشور صربستان
دین مسیحی-مسلمان
جمعیت 1200000
زبان رسمی کجاری
آب و هوا معتدل
میانگین دما 24
سطح قیمت ارزان

تاریخچه شهر بلگراد

بلگراد شهر مرکزی و پایتخت کشور صربستان یکی از کشورهای ضعیف تر جنوب شرقی قاره سبز اروپا در سال1520 بدست نیروهای امپراطوری عثمانی اشغال و از آن به بعد تا تاریخ 1841 میلادی جزئی از آن کشور بود. تور ارزان صربستان همیشه ارزان نمی ماند! البته تور لحظه آخری صربستان را می توانید فعلا خریداری کنید.

تا اینکه در بین نبردهای کشور اتریشو عثمانی ها از امپراطوری عثمانی جدا و به امپراطوری کشور اتریش پیوست.

پس از فروپاشی امپراطوری اتریش-مجارستان از سال 1918 تا 2003 بلگراد پایتخت یوکسلاوی بود که کشورمان هم با این کشور در جام جهانی 1998 یک مسابقه را برگزار کرد.

 

 پس از اتفاقات آن سال ها و انحلال یوگسلاوی کشور صربستان بوجود آمد و بلگراد نیز پایتخت آن معرفی شد.

جغرافیای بلگراد

بلگراد شهری بین رودخانه دانوب و رود ساوا است و بیش از 1300000 نفر سکنه دارد که با احتساب زاغه نشین ها و حومه آن به بیش از 2 میلیون نفر یعنی 15 درصد کشور صربستان می رسد. یکی از بزرگترین شهر های جنوب غرب اوپا همین بلگراد است. تور صربستان ویزا نمی خواهد!!!

بلگراد صربستان

مردم و فرهنگ شهر بلگراد

اکثریت مردم این شهر از اقوام مجاری هستند که پیشینیان آنها در قرن شش و هفت میلادی در این نقطه از اروپا سکنی گزیده بودند. مردم بلگراد به مردمی آرام و صبور شهره هستند.

مذهب مردم بلگراد
 

در قرن اخیر کشتارهای زیادی در این شهر براه بود و همیشه  کشمکش بر سر نژاد و دین در این منطقه جریان داشته است. کشتار مسیحیان و سپس کشتار مسلمانان همیشه بخش ازاردهنده تاریخ کشورهای این منطقه از اروپا است.

تنها یک مسجد در بلگراد بچا مانده و ان هم مسجد بایراکلی است و همچنین بزرگترین کلیسای این شهر نیز کلیسای بزرگ سنت ساوا است.

بلگراد در صربستان