اطلاعات آنکارا
کشور ترکیه
دین مسلمان ، مسیحی ، کلیمی
جمعیت 5271000
زبان رسمی ترکی
آب و هوا معتدل مدیترانه ای
میانگین دما 19
سطح قیمت متوسط
شهر آنکارا در سال 1923 پایتخت کشور ترکیه شد. این شهر از شهرهای بزرگ ترکیه و قلب سیاسی سرزمین ترک ها می باشد. نام این شهر در گذشته آنقُره بوده است. این شهر مدرن بیشتر از چهار میلیون جمعیت دارد. همچنین دارای مراکز دیدنی از جمله آرامگاه آتاتورک و برج گردان خرید آتاکوله است. آنکارا سالانه میزبان هزاران توریست از نقاط مختلف جهان می باشد. آنکارا تابستانی گرم و زمستان سرد و برفی دارد.
تور آنکارا بعد از تور تاریخی استانبول و تورلحظه آخری آنتالیا و تور ارزان کوش آداسی یکی از تورهای مهم کشور ترکیه با گردشگران فراوان است.
آنکارا از گذشته به دلیل فرمانروایی که بر آسیای صغیر و سوریه داشت دارای اهمیت بود و در دوره رومی ها کرسی ایالتی شد. در سال 620 میلادی به تصرف خسروپرویز ساسانی درامد. در سال 1402 میلادی بایزید یکم (پادشاه عثمانی) توسط امیر تیمور در این شهر مغلوب شد.
برای تور ترکیه این شهر نیز توصیه می شود.از انواع تور های خارجی موردنظرمسافر همیشه آنکارا زبانزد خاص و عام بوده است. علاوه بر شهر های توریستی ترکیه مثل استانبول و آنتالیا , پایتخت ترکیه یعنی آنکارا نیز بعنوان شهر سیاسی و فرهنگی برای تور های مختلف توصیه می شود. آنکارا بعلت بکر بودن مشمول تور های ارزان قیمت ترکیه و تور های لوکس آنکارا می شود.