اطلاعات بالی
کشور اندونزی
دین اسلام
جمعیت 4225000
زبان رسمی اندونزیایی
آب و هوا استوایی
میانگین دما 20
سطح قیمت ارزان رو به بالا

 تاریخچه جزیره بالی(تور ارزان بالی)

جزیره بالی جزء یک رشته جزایر در کشور اندونزی می‌باشد که غرب آن جزیره جاوه و شرق آن جزیره لومبوک میباشد.

جزیره بالی

ساکنین این جزیره از نژاد ماقبل تاریخی هستند که از قاره آسیا در حدود ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح به مجموعه جزایر مالزی آمده اند. البته برای اثبات این ادعا می‌توان به دست نوشته‌های براهمی روی ظروف سفالی به دست آمده اشاره کرد. جزیره بالی و دیگر جزایر اندونزی که مابین دواقیانوس هند و آرام قرار دارد حدود ۵۰۰۰۰ کیلومتر خط ساحلی به وجود آورده است که از زیبایی غیرقابل وصفی برخوردار است و اغلب گردشگران مایلند این ساحل را از  /نزدیک ببینند.

ما تور ارزان بالی را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم. می توانید قیمت های این تور و سایر تورهای شرق آسیا را در بخش منوی تورهای ما ببینید.

جزیره بالی

  آب و هوای جزیره بالی در تور بالی

قرارگیری جزیره بالی دقیقاً در خط استوا باعث ایجاد باران های استوایی می شود و همچنین وجود آتشفشان فعال به نام مادر کوه باعث ایجاد خاک حاصلخیز شده است که مجموعه این دو عامل کشاورزی پررونقی را برای جزیره بالی رقم می‌زند. علاوه بر محصول بدست آمده از این مناطق ، این مکان ها باعث ایجاد جاذبه گردشگری نیز میشود. آبشارها، رودها، شالیزارهای پلکانی نمونه بارز این جاذبه ها می باشند. در این جزیره در هر فصل سال خورشید ساعت ۶ صبح طلوع می کند و باعث شروع زندگی جدیدی در جزیره می گردد.

جزیره بالی

جزیره بالی

جاذبه های گردشگری جزیره بالی

دراین جزیره به علت آب و هوای خاص و باران های استوایی و آتشفشان و همجواری با اقیانوس جاذبه های طبیعی تحسین برانگیزی ایجاد شده است که عبارتنداز: باغ های میوه( درختان نارگیل، وانیل، کاکائو،قهوه و... ) سواحل شنی و سفید و مرجانی، شالیزارهای پلکانی بسیار زیبا و دیدنی، کوه های آتشفشان، جنگل های سرسبز و شاداب، غارهای اعجاب برانگیز وجود نمایشگاه‌های دائمی از حیوانات کمیاب و حیات وحشی. البته به غیر از جاذبه های طبیعی نامبرده این جزیره دارای قصرها و معابد باشکوهی است که دیدن آن خالی از لطف نیست به طور مثال: معبد مادر، معبد تانالوت، معبد کهن و کاخ های تاریخی بالی، همچنین هنرمندان جزیره با ایجاد نقاشی ها، پیکر تراشی های سنگی، منبت کاری، وساخت ظروف نقره توانستند نظر توریستها را به خوبی جلب نمایند. همچنین وجود موزه های هنر مانندآکونک رای ونکانیز وکشتی معرق وسایت های غواصی در این جزیر جزء مکان های دیدنی می باشند.

آتشفشان جزیره بالی	معبد مادر جزیره بالی

معبد تانالوت جزیره بالی

مراکز خرید جزیره بالی

در این جزیره چندین مرکز خرید بزرگ قرار دارد که می‌توانند، ساعات زیادی از وقت گردشگران را به خود اختصاص دهند. مانند: مرکز خرید کوتا اسکویر که عرضه کننده برند های معروف جهان مانند آدیداس میباشد.سانوربیچ : در این مرکز می توان انواع مروارید های گرانقیمت را با نازلترین قیمت خرید و یا می‌توان لباس شنا تهیه کرد و در دریا به شنا پرداخت و از ساعات خود لذت کامل رابرد.گالریا: بهترین برندهای عطر های معروف جهان را می‌توان در اینجا یافت.ماکرو: در این مکان می توان وسایل برقی را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت یافت. البته به غیر از این چند نمونه مراکز دیگری در جزیره وجود دارد که کلیه نیازهای ساکنین و توریستها را مرتفع می کنند.

مرکز خرید جزیره بالیمرکز خرید جزیره بالی

مذهب در جزیره بالی

کشور اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان است اما دین رسمی مردم جزیره بالی هندو می‌باشد. هندو قدیمی ترین مذهب با پیروان حدود ۹۰۰ میلیون نفر در جهان است. در این مذهب توجه افراد را به دستیابی حقیقت جلب می کنند. در این آیین همه اعمال با نیتی پاک و به درست ترین شکل صورت می گیرد. البته مذهب هندو بالی با هندوی رایج در کشور هندوستان کمی متفاوت است. بدین شکل که در جزیره بالی مردمان گوشت می خورند و فقط ۳ خدا را مورد پرستش قرار می دهند. شاید شنیدن مذهب هندو باعث تصور بت‌پرستی شود ولیکن مردمان بالی یکتاپرست هستند. برهما خدای آفرینش، ویشنو خدای زندگی و شیوا خدای فنا و نابودی که در اصل و حقیقت هر سه خدای، واحد و یکتاهستند.در این آیین رقص یکی از کارهای مقدس می باشد زیرا که معتقدند رقص از خدایان به بشر رسیده است.

راه های ارتباطی جزیره بالی

راه رسیدن به جزیره بالی استفاده از هواپیما میباشد که فرودگاه بین‌المللی جزیره در ۱۳ کیلومتری غرب Denpasar واقع شده است . این فرودگاه بسیار کامل و مجهز می باشد و شامل اداره پست، صرافی، رستوران، استراحتگاه، موسسات کرایه اتومبیل و اینترنت رایگان است. ارزانترین راه برای رسیدن به مرکز شهر سرویس اتوبوسرانی می باشد. البته تاکسی معمولی، دولوکس، ون های کوچک نیز قابل دسترسی در این فرودگاه می باشد. جزیره بالی بهشتی بر روی زمین و چشم به راه گردشگران سراسر جهان است.

خیابان های جزیره بالیخیابان های جزیره بالی